Zarabiaj przez oszczędności

Rynek oświetlenia stylu LED dopiero się rozwija, szczególnie w Polsce (na Zachodzie jest on jużkategorycznie bardziej kompleksowy), niemniej jednak i w naszym kraju propozycja żarówek LED staje się coraz większa.żeby sprostać zróżnicowanym wymaganiom ewentualnychkontrahentów oferta produktów posiadających jako źródło światła diody elektroluminescencyjne staje się coraz większa.

Żarówki LED (zwane są potocznie “żarówkami” choć tak doprawdy nimi nie są gdyż nie posiadają żarnika) są całkiem nową alternatywą dla tradycyjnego oświetlenia, sprawiają że żarówki żarnikowe powoli zaczynają odchodzić w niebyt. Ichpozytywną cechą jest bardzo niski pobór prądu, negatywną włąściwością zaś stosunkowo wysoka cena. Tojednakże już się zmienia. Współcześnie żarówki LED są bardzo tanie i kosztują tyle samo co przykładowo. świetlówki kompaktowe.

Jak działają żarówki LED? Elementem odpowiedzialnym za Świetlówki LED jest dioda elektroluminescencyjna, dioda ta jest półprzewodnikiem, który tworzą dwie elektrody. Dla elektrod tworzących diodę charakterystyczne jest to, że jedna z nich posiada nadmiar elektronów, a druga ich niedobór. Stan taki jest potrzebny do tego, byzajść mogło zjawisko luminescencji. Luminescencja zachodzi pod wpływem czynnika pobudzającego, którym w tym przypadku jest energia elektryczna. Pod wpływem tej energii są pobudzane izaczynają przemieszczać się między elektrodami.Wynikiem towarzyszącym przemieszczaniu się elektronów jest świecenie diody.

Żarówki LED przeważnie wykorzystywane są w pomieszczeniach w roli oświetlenia dekoracyjnego, tworzą one atmosferę, podkreślają niektóre elementy wystroju. Do coraz częstszego stosowania listew ledowych zachęca przede wszystkim łatwość ich montażu, gdyż montaż ten nie wymaga wykorzystania żadnych narzędzi, wiercenia w ścianach albo jakichkolwiek innych tego rodzaju czynności. Listwy LED instaluje się szybko, łatwo i przyjemnie. Co ważne dla użytkowników – listwy LED nie emitują energii cieplnej, czyli innymi słowy nie nagrzewają się, dzięki temu ich stosowanie jest w stu procentach bezpieczne i mogą być stosowane wszędzie tam gdzie balibyśmy się zastosować zwykłą żarówkę, która mogłaby stać się źródłem pożaru.

Stały postęp technologii oświetleniowej, a także coraz większy nacisk na prowadzenie ekologicznego sposobu życia sprawił, że technologiaLED staje się coraz bardziej powszechna. Technologia LED opiera się na zastosowaniu diod świecących o zwykleniedużych rozmiarach, które są w staniewytworzyć energię świetlną. Dobrym przykładem wykorzystania oświetlenia led są między innymi listwy LED.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.