Zarabiaj przez oszczędności

Rynek oświetlenia rodzaju LED dopiero się rozwija, wyjątkowo w Polsce (na Zachodzie jest on jużkategorycznie bardziej kompleksowy), niemniej jednak i w naszym kraju oferta żarówek LED staje się coraz większa.by sprostać zróżnicowanym wymaganiom ewentualnychkontrahentów oferta towarów posiadających jako źródło światła diody elektroluminescencyjne staje się coraz większa.

Żarówki LED (zwane są potocznie “żarówkami” choć tak doprawdy nimi nie są gdyż nie mają żarnika) są całkowicie nową alternatywą dla tradycyjnego oświetlenia, sprawiają że żarówki żarnikowe powoli rozpoczynają odchodzić w niebyt. Ichwielką zaletą jest bardzo niski pobór prądu, negatywną cechą zaś stosunkowo wysoka cena. Tojednakże już się zmienia. Na dzień dzisiejszy żarówki LED są tanie i kosztują tyle samo co przykładowo. świetlówki kompaktowe.

Jak działają żarówki LED? Elementem odpowiedzialnym za Oświetlenie LED jest dioda elektroluminescencyjna, dioda ta jest półprzewodnikiem, który tworzą dwie elektrody. Dla elektrod tworzących diodę charakterystyczne jest to, że jedna z nich ma nadmiar elektronów, a druga ich niedobór. Stan taki jest potrzebny do tego, abyzajść mogło zjawisko luminescencji. Luminescencja zachodzi pod wpływem czynnika pobudzającego, którym w tym przypadku jest energia elektryczna. Pod wpływem tej energii są pobudzane izaczynają przemieszczać się między elektrodami.Efektem towarzyszącym przemieszczaniu się elektronów jest świecenie diody.

Żarówki LED w większości przypadków wykorzystywane są w pomieszczeniach w roli oświetlenia dekoracyjnego, tworzą one atmosferę, podkreślają niektóre elementy wystroju. Do coraz częstszego stosowania listew ledowych zachęca głównie prostota ich montażu, gdyż montaż ten nie wymaga wykorzystania żadnych narzędzi, wiercenia w ścianach lub jakichkolwiek innych tego rodzaju czynności. Listwy LED instaluje się śpiesznie, łatwo i miło. Co ważne dla użytkowników – listwy LED nie emitują energii cieplnej, czyli innymi słowy nie nagrzewają się, dzięki temu ich stosowanie jest w stu procentach bezpieczne i mogą być stosowane wszędzie tam gdzie balibyśmy się zastosować zwykłą żarówkę, która mogłaby stać się źródłem pożaru.

Stały postęp technologii oświetleniowej, a też coraz większy nacisk na prowadzenie ekologicznego sposobu życia spowodował, że technologiaLED staje się coraz bardziej modna. Technologia LED opiera się na zastosowaniu diod świecących o zwyklemałych rozmiarach, które są w stanieprodukować energię świetlną. Dobrym przykładem użycia oświetlenia led są między innymi listwy LED.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.