Zarabiaj przez oszczędności

Rynek oświetlenia typu LED dopiero się rozwija, w szczególności w Polsce (na Zachodzie jest on jużkategorycznie bardziej kompleksowy), ale i w naszym państwie oferta żarówek LED staje się coraz większa.by sprostać zróżnicowanym wymaganiom ewentualnychnabywców oferta produktów posiadających jako źródło światła diody elektroluminescencyjne staje się coraz większa.

Żarówki LED (zwane są potocznie “żarówkami” choćby tak doprawdy nimi nie są gdyż nie mają żarnika) są całkiem nową alternatywą dla tradycyjnego oświetlenia, sprawiają że żarówki żarnikowe powoli rozpoczynają odchodzić w niebyt. Ichpozytywną cechą jest bardzo niski pobór prądu, złą cechą zaś stosunkowo wysoka cena. Tonatomiast już się zmienia. Współcześnie żarówki LED są tanie i kosztują tyle samo co na przykład. świetlówki kompaktowe.

Jak działają żarówki LED? Elementem odpowiedzialnym za lampy LED jest dioda elektroluminescencyjna, dioda ta jest półprzewodnikiem, który tworzą dwie elektrody. Dla elektrod tworzących diodę charakterystyczne jest to, że jedna z nich posiada nadmiar elektronów, a druga ich niedobór. Stan taki jest potrzebny do tego, ażebyzajść mogło zjawisko luminescencji. Luminescencja zachodzi pod wpływem czynnika pobudzającego, którym w tym przypadku jest energia elektryczna. Pod wpływem tej energii są pobudzane irozpoczynają przemieszczać się między elektrodami.Efektem towarzyszącym przemieszczaniu się elektronów jest świecenie diody.

Żarówki LED częściej wykorzystywane są w pomieszczeniach w roli oświetlenia dekoracyjnego, tworzą one atmosferę, podkreślają niektóre detale wystroju. Do coraz częstszego stosowania listew ledowych zachęca przede wszystkim prostota ich montażu, gdyż montaż ten nie wymaga użycia żadnych narzędzi, wiercenia w ścianach lub jakichkolwiek innych tego rodzaju czynności. Listwy LED instaluje się szybko, łatwo i przyjemnie. Co istotne dla użytkowników – listwy LED nie emitują energii cieplnej, czyli innymi słowy nie nagrzewają się, dzięki temu ich stosowanie jest w stu procentach bezpieczne i mogą być stosowane wszędzie tam gdzie balibyśmy się zastosować zwykłą żarówkę, która mogłaby stać się źródłem pożaru.

Stały postęp technice oświetleniowej, a też coraz większy nacisk na prowadzenie ekologicznego sposobu życia spowodował, że technologiaLED staje się coraz bardziej modna. Technologia LED opiera się na zastosowaniu diod świecących o przeważnienieznacznych rozmiarach, które są w staniewyprodukować energię świetlną. Dobrym przykładem zastosowania oświetlenia led są między innymi listwy LED.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.