Zarabiaj przez oszczędności

Rynek oświetlenia rodzaju LED dopiero się rozwija, priorytetowo w Polsce (na Zachodzie jest on jużkategorycznie bardziej złożony), niemniej jednak i w naszym państwie oferta żarówek LED staje się coraz większa.żeby sprostać zróżnicowanym wymaganiom ewentualnychklientów oferta produktów posiadających jako źródło światła diody elektroluminescencyjne staje się coraz większa.

Żarówki LED (zwane są potocznie “żarówkami” choćby tak doprawdy nimi nie są gdyż nie posiadają żarnika) są całkowicie nową alternatywą dla tradycyjnego oświetlenia, sprawiają że żarówki żarnikowe powoli zaczynają odchodzić w niebyt. Ichpozytywną cechą jest bardzo niski pobór prądu, dużą wadą zaś stosunkowo wysoka cena. Tonatomiast już się zmienia. Na dzień dzisiejszy żarówki LED są mało kosztowne i kosztują tyle samo co przykładowo. świetlówki kompaktowe.

Jak działają żarówki LED? Elementem odpowiedzialnym za lampy LED jest dioda elektroluminescencyjna, dioda ta jest półprzewodnikiem, który tworzą dwie elektrody. Dla elektrod tworzących diodę charakterystyczne jest to, że jedna z nich posiada nadmiar elektronów, a druga ich niedobór. Stan taki jest potrzebny do tego, abyzajść mogło zjawisko luminescencji. Luminescencja zachodzi pod wpływem czynnika pobudzającego, którym w tym przypadku jest energia elektryczna. Pod wpływem tej energii są pobudzane irozpoczynają przemieszczać się między elektrodami.Wynikiem towarzyszącym przemieszczaniu się elektronów jest świecenie diody.

Żarówki LED w zdecydowanej większości przypadków wykorzystywane są w pomieszczeniach w roli oświetlenia dekoracyjnego, tworzą one atmosferę, podkreślają niektóre detale wystroju. Do coraz częstszego stosowania listew ledowych zachęca głównie intuicyjność ich montażu, gdyż montaż ten nie wymaga zastosowania żadnych narzędzi, wiercenia w ścianach albo jakichkolwiek innych tego typu czynności. Listwy LED instaluje się prędko, łatwo i przyjemnie. Co ważne dla użytkowników – listwy LED nie emitują energii cieplnej, czyli innymi słowy nie nagrzewają się, dzięki temu ich stosowanie jest w stu procentach bezpieczne i mogą być stosowane wszędzie tam gdzie balibyśmy się zastosować zwykłą żarówkę, która mogłaby stać się źródłem pożaru.

Stały rozwój technologii oświetleniowej, a też coraz większy nacisk na prowadzenie ekologicznego sposobu życia sprawił, że technologiaLED staje się coraz bardziej powszechna. Technika LED opiera się na zastosowaniu diod świecących o zazwyczajmałych rozmiarach, które są w staniegenerować energię świetlną. Dobrym przykładem wykorzystania oświetlenia led są między innymi listwy LED.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.