Zarabiaj przez oszczędności

Rynek oświetlenia stylu LED dopiero się rozwija, priorytetowo w Polsce (na Zachodzie jest on jużkategorycznie bardziej złożony), niemniej jednak i w naszym kraju oferta żarówek LED staje się coraz większa.by sprostać zróżnicowanym wymaganiom potencjalnychkontrahentów oferta produktów posiadających jako źródło światła diody elektroluminescencyjne staje się coraz większa.

Żarówki LED (zwane są potocznie “żarówkami” choćby tak na prawdę nimi nie są gdyż nie posiadają żarnika) są całkiem nową alternatywą dla tradycyjnego oświetlenia, sprawiają że żarówki żarnikowe powoli rozpoczynają odchodzić w niebyt. Ichzaletą jest bardzo niski pobór prądu, złą właściwością zaś relatywnie wysoka cena. Tonatomiast już się zmienia. Na dzień dzisiejszy żarówki LED są bardzo tanie i kosztują tyle samo co przykładowo. świetlówki kompaktowe.

Jak działają żarówki LED? Elementem odpowiedzialnym za Lampy uliczne LED jest dioda elektroluminescencyjna, dioda ta jest półprzewodnikiem, który tworzą dwie elektrody. Dla elektrod tworzących diodę charakterystyczne jest to, że jedna z nich ma nadmiar elektronów, a druga ich niedobór. Stan taki jest niezbędny do tego, żebyzajść mogło zjawisko luminescencji. Luminescencja zachodzi pod wpływem czynnika pobudzającego, którym w tym przypadku jest energia elektryczna. Pod wpływem tej energii są pobudzane irozpoczynają przemieszczać się między elektrodami.Rezultatem towarzyszącym przemieszczaniu się elektronów jest świecenie diody.

Żarówki LED w zdecydowanej większości przypadków wykorzystywane są w pomieszczeniach w roli oświetlenia dekoracyjnego, tworzą one atmosferę, podkreślają niektóre detale wystroju. Do coraz częstszego stosowania listew ledowych zachęca głównie intuicyjność ich montażu, gdyż montaż ten nie wymaga zastosowania żadnych narzędzi, wiercenia w ścianach albo jakichkolwiek innych tego rodzaju czynności. Listwy LED instaluje się śpiesznie, łatwo i przyjemnie. Co ważne dla użytkowników – listwy LED nie emitują energii cieplnej, czyli innymi słowy nie nagrzewają się, dzięki temu ich stosowanie jest w stu procentach bezpieczne i mogą być stosowane wszędzie tam gdzie balibyśmy się zastosować zwykłą żarówkę, która mogłaby stać się źródłem pożaru.

Stały rozwój technice oświetleniowej, a też coraz większy nacisk na prowadzenie ekologicznego sposobu życia spowodował, że technologiaLED staje się coraz bardziej popularna. Technika LED opiera się na zastosowaniu diod świecących o zazwyczajniedużych rozmiarach, które są w stanietworzyć energię świetlną. Dobrym przykładem użycia oświetlenia led są między innymi listwy LED.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.