Testy na aplikacje

Co roku wydziały prawa opuszczają dziesiątki tysięcy studentów. Samo jednakże ukończenie prawa niezbyt dużo daje. Żeby móc wykonywać zawód adwokata, prokuratora czy sędziego należy ponadto odbyć odpowiednią aplikację. Żeby jednakże dostać się na jakąkolwiek aplikację konieczne jest zdanie egzaminu państwowego. Jak się do niego przygotować? Czego się uczyć i jak uszeregować wiedzę, by egzamin na aplikację okazał się formalnością? Słusznie podnosi się, że sposób nauki do egzaminu determinowany jest poprzez jego formę. Egzaminy na aplikacje prawnicze to niemal zawsze testy prawnicze. Jedynie egzamin na aplikację ogólną ma formę mieszaną, tzn. składa się z testu i części kazusowej.
Przygotowanie się do egzaminu, który posiada postać testu musi uwzględniać też rozwiązywanie ogromnej ich ilości. Umożliwia to wyćwiczyć nawyk rozwiązywania testów, a przy okazji istnieje możliwość, że rozwiązując testy na aplikacje z poprzednich lat trafimy na pytanie, które w późniejszym czasie powtórzy się na egzaminie. Praktyka ubiegłych egzaminów daje podstawy przypuszczać, że nie są to bynajmniej rzadkie przypadki.
Rozpisywanie setek czy dosłownie tysięcy pytań, zapisywanie w notatniku odpowiedzi, sprawdzanie ich poprawności, znajdowanie podstawy prawnej właściwej odpowiedzi – wszystko to jest dość czasochłonne. Można natomiast trochę uprościć ten proces i skorzystać z serwisu, który oferuje testy na aplikacje do rozwiązywania w Internecie. W serwisie tego typu w tym samym momencie po zaznaczeniu odpowiedzi otrzymamy wiadomość, czy była ona prawidłowa. System da nam znać również o podstawie prawnej.
Dla osób preferujących zwyczajne metody edukacji można wskazać jako godne uwagi wydania książkowe testów prawniczych. Opinieosób, które dostały się na aplikacje w poprzednich latach przekonują, że bez względu na obraną sposób przyswajania wiedzy, najbardziej istotne jest zrobienie w toku przygotowań do egzaminu możliwie dużej ilości testów prawniczych.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.