Siatki ogrodzeniowe dla domu. Którą wybrać?

Siatka ogrodzeniowa jest rozstrzygnięciem funkcjonalnym i niedrogim przy wykonywaniu takiego ogrodzenia. Jej rodzaje dostępne na rynku i charakterystyka dokonywana poprzez jej producentów może powodować dylemat, dotyczący właściwego podjęcia decyzji o wyborze rodzaju siatki ogrodzeniowej. Rodzaje siatki stosowanej przy budowie ogrodzeń są realnie różnorakie. Np:

Siatki ogrodzeniowe ślimakowe, zgrzewne albo ocynkowane.
Często stosowane siatki to siatki ślimakowe w szczególności do ogrodzeń tzw. specjalistycznych gdy np. chcemy sobie na działce wybudować kojec dla zwierząt, wówczas odpowiednim rozwiązaniem będzie siatka ogrodzeniowa z oczkiem heksagonalnym – jest to siatka, przy której stosowaniu należy przewidzieć wzmocnienie jej, ponieważ jest ona giętka.

Siatki odrodzeniowe zgrzewane odznaczają się dużą wytrzymałością i znacznie lepszym dizajnem. Mają one równomierne oczka i do tego może być pokryta cynkiem, dzięki czemu ładnie i estetycznie wygląda. Dodatkowo jest w rzeczywistości bardzo sztywna. Kiedyś zostały one bardzo popularne w rolnictwie, na dzień obecny coraz bardziej upowszechniają się przy budowie ogrodzeń, ze względu na dużą sztywność i wytrzymałość. Wygląd siatki odgrywa tutaj też znaczną rolę.

Siatka ogrodzeniowa ocynkowana jakiś czas temu wypierała ja sukcesywnie siatka powlekana PCV, ze względu na różnorodność barw otuliny z tworzyw sztucznych. Siatka ogrodzeniowa ocynkowana odznacza się dużo większą sztywnością i większą odpornością na odkształcenia mechaniczne, jednakże dostępna jest w jednym kolorze.

Zaletą tego rodzaju siatek jest to, że tzw. samo regeneracja drobnych oznak rdzy na siatce ogrodzeniowej. Utleniający się cynk ma tendencję do zalepiania ubytków w powłoce siatki.
Kupując siatkę ogrodzeniową trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na grubość zastosowanego cynku jest ona wyznacznikiem trwałości danego produktu.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.