Rzucamy palenie

Palenie tytoniu to niezwykle wyniszczający nałóg, jakiemu ulega wiele osób na całym świecie. Mimo społecznych kampanii zwracających uwagę na szkodliwość tego nałogu, dużo osób każdego dnia wypala od kilku sztuk do kilku paczek papierosów, marnując przy tym swoje zdrowie i duże pieniądze.
Nie od dziś udowodniono jak groźny jest wpływ nikotyny na organizm człowieka. Palenie tytoniu wywołuje m.in. choroby nowotworowe płuc, czy wrzody żołądka. Na szczęście wielu nałogowców stara się zerwać ze swoim nałogiem. Kobiety będące w ciąży mają ku temu dodatkowy istotny powód. Palenie w ciąży może wywołać bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia maleństwa i dlatego też każda odpowiedzialna kobieta powinna zaprzestać palenia.
Każdy kto wcześniej chciał zerwać z nałogiem, ma świadomość, z jakimi dolegliwościami wiąże się rzucanie palenia. Objawy odstawienia nikotyny są tym dokuczliwsze, im większe ilości papierosów wypalaliśmy. Objawy te to nerwowość, spadek koncentracji i natarczywe myśli o papierosie. Nikotyna jest środkiem bardzo uzależniającym i jeżeli paliliśmy długo, uwolnienie się od nałogu wymagać będzie wiele samozaparcia. Do tego, przy odstawieniu papierosów, organizm stara się pozbyć trujących substancji, co powoduje często męczący kaszel i bóle głowy. Istnieją różne sposoby na rzucenie palenia i wspomagające to rozwiązania, wśród których każdy może wybrać najlepszy dla siebie. Rzucanie palenia wspomagają np. plastry zawierające niewielkie ilości specjalnej nikotyny. Pomagając sobie takim rozwiązaniem oszczędzamy organizmowi dużego szoku spowodowanego przez rzucenie papierosów i zwiększamy szansę na zwycięstwo nad nałogiem.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.