Radio internetowe w środku lasu

Jeszcze w ostatniej dekadzie na hasło “radio z kompa w środku lasu” zareagowalibyśmy głośnym rechotem. Obecnie wszelako już nikogo to nie dziwi. Mobilny internet, komputer przenośny i radio internetowe – wszystko to już mamy. Dlatego też możemy swobodnie słuchać radia nawet w środku lasu czy nad brzegiem jeziora, będąc całkowicie odciętym od świata.

Możliwości technologiczne są teraz tak rozległe, że możemy dokonać każdej tego rodzaju działalności. Można nawet pokusić się dzisiaj o zdanie, że internet zawładnął naszym powszednim życiem i klasyczne rozgłośnie radiowe mają się czego trwożyć. Znacznie chętniej bowiem słuchamy dziś radia internetowego w wielorakich formach. Jedni wybierają muzykę electro, inni nasłuchują w takiej internetowej radiostacji jazzu, jeszcze inni – bardziej rozrywkowej muzyki dance.

Sam fakt, że radio internetowe jest słyszane dosłownie w każdym zakamarku świata, w jakim tylko można się połączyć z internetem, na pewno przemawia na korzyść tego rozwiązania. Aspektem, o którym na miejscu byłoby wzmiankować, jest wszakże troska o przyrodę i korzystających z jej uroków ludzi, z uwagi na co dobrze jest zbyt głośno nie słuchać radia w lesie, nad wodą czy w górach – czy to radio internetowe, czy też klasyczne.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.