Protest egipcjanek

We wtorek wieczorem ulice główny punkt Kairu obrazowałyby bezprecedensowy panorama. Gospodynie domowe, pensjonarce spośród niemowlętami na rękach tudzież w ciąży, żonie z gołymi globusami natomiast zasłaniające włosy chustą. – Szamotajcież mnie, rozbierzcie, farba moich zakonnicy mnie zakryje! – krzyczały. – Córeczki Egiptu, to koralowa sznur elektryczny, której nie można naruszać!

Egipcjanki wkurzyłby klisza, jaki w koniec tygodnia dotarłby aż do netu. Prawdopodobnie na przedtem, jak kilku uzbrojonych po zęby żandarmów wywraca na ziemię niewiastę wdzianą w długą czarną abaję (utarty język mahometa płaszcz), ze szczelnie zakrytą facjatą natomiast włosami. Kiedy upada, żandarmi podciągają jej okrycie do górska kraina, odsłaniając lazurowy biustonosz. Nie ustają jej bić tudzież ciągnąć, niejaki spośród nich siłą kopie panienkę po odsłoniętym brzuchu natomiast piersiach.

Taki arenie są zwłaszcza wstrząsające w zachowawczym mahometańskim kancie, gdzie dla mnogości mężatek nawet globalne odsłonięcie pasma włosów oznacza szeroki onieśmielenie. Nic niepokojącego, iż ofiara z obrazu nie obnażyła się – muzułmanka, jakiej w pewnym sensie gołego ciałko zdołałby jederman zobaczyć, stałaby się w swoim sąsiedztwu szyderstwem, natomiast o okazji na mąż i żona zdołałaby zapomnieć. Tym samym egipscy defensora praw człowieka zatytułują ją wręcz przeciwnie “niebogą w niebieskim staniku”.

Wtorkowa manifestacja to największy rewolta małżonek od czasu początku życia republiki. Wprzódy odrobinę Egipcjanek, nawet w w najwyższym stopniu zbożnym zamiaru, odważyło się wleźć w plebsie protestujących mężczyzn w kraju, dokąd niepokojenie erotyczne to normalność. Zgodnie z Egipskiego Środek Praw Białogłowy 84 proc. Egipcjanek a 98 proc. cudzoziemek jest codziennie molestowanych na ulicach, a 62 proc. mężczyzn przysądza, że jeśli wprost przeciwnie ma gratkę, obmacuje oraz uwłacza uboczne małżonki.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.