Pompy hydrauliczne

Zakład PHS z Wrocławia specjalizuje się w sprzedaży urządzeń hydraulicznych i pneumatycznych. W kooperacji z firmą Parker Hannifin montujemy pompy zębate i pompy hydrauliczne. W ofercie mamy również siłowniki, rozdzielacze oraz wyposażenie aparatury pomiarowej. Projektujemy układy hydrauliczne i stacje zasilające. Zajmujemy się także realizacją sterowań proporcjonalnych. Takie elementy jak rozdzielacz hydrualiczny nie mają dla nas tajemnic.

Pompa jest urządzeniem służącym do wytworzenia różnicy ciśnień między stroną ssawną a tłoczną pozwalającej transport cieczy lub osadów. Działanie pompy polega na przekazaniu cieczy siły mechanicznej przez wirnik, tłok albo membranę, zadaniem jej sprężenia.

W chwili obecnej wszystkie przenośniki cieczy nie mające tłoka, membrany, łopatek, lub wirnika nie zalicza się do pomp, mimo posiadania w nazwie słowa pompa. Jako przykłady dawnych pomp podawane są przenośniki cieczy, stanowiące nierozłączny element z silnikiem, np. parowy podnośnik wody i jego odpowiednik spalinowy, w których czynnik roboczy przykładowo para wodna bezpośrednio przekazuje energię cieczy. Ponieważ parowe i spalinowe podnośniki wody mają jedynie znaczenie historyczne, w wielu przypadkach nie umieszcza się ich w klasyfikacji, lub nie zalicza do pomp. Bardzo podobnie jest ze śrubą Archimedesa.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.