Pompa hydrauliczna

Firma PHS z Wrocławia specjalizuje się w dystrybucji urządzeń hydraulicznych i pneumatycznych. W kooperacji z firmą Parker Hannifin montujemy pompy zębate i pompy hydrauliczne. W ofercie mamy także siłowniki, zawory oraz wyposażenie aparatury pomiarowej. Budujemy układy hydrauliczne i stacje zasilające. Zajmujemy się ponadto diagnostyką układów hydraulicznych i poszczególnych części układu. Takie elementy jak pompa hydrauliczna nie mają dla nas tajemnic.

Pompa jest urządzeniem służącym do wytworzenia różnicy ciśnień między stroną ssawną a tłoczną pozwalającej transport cieczy albo osadów. Działanie pompy polega na przekazaniu cieczy siły mechanicznej przez wirnik, tłok lub membranę, zadaniem jej sprężenia.

W chwili obecnej wszystkie przenośniki cieczy nie mające tłoka, membrany, łopatek, albo wirnika nie zalicza się do pomp, pomimo posiadania w nazwie wyrazu pompa. Jako przykłady dawnych pomp podawane są przenośniki cieczy, stanowiące nierozłączny detal z silnikiem, na przykład parowy podnośnik wody i jego odpowiednik spalinowy, w których czynnik roboczy np. para wodna bezpośrednio przekazuje energię cieczy. Ponieważ parowe i spalinowe podnośniki wody mają wyłącznie znaczenie historyczne, zazwyczaj nie umieszcza się ich w klasyfikacji, lub nie zalicza do pomp. Podobnie jest ze śrubą Archimedesa.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.