Odzież myśliwska – co wybrać?

Odzież myśliwska to w wielu wypadkach galeria odsłon. Pomysły są bardzo różne. Jedne bardziej praktyczne, inne widać, że wpadły danej osobie w oko w trakcie oglądania dawno zapomnianej garderoby. Ważny jest głównie kolor. Kurtka myśliwska, czy spodnie powinny się maskować, oczywiście nie powinno się wybierać odzieży rzucającej się w oczy, która ma możliwość posłużyć naganiaczom, a nie osobom, które liczą na przyniesienie zwierzyny do lokalu mieszkalnego. Bór darzy, niemniej jednak myśliwym, którzy potrafią stosownie się ubrać. Na drugim miejscu bez wątpienia stoi praktyczność. Odzież dla myśliwych musi posiadać kieszonki, w których zmieścimy wszystkie niezbędne rzeczy, powinna dobrze przylegać do ciała w miejscu, gdzie się kończy, aby maksymalnie wyeliminować sposobność wniknięcia pod nią jakiegoś robactwa. Powinno się pamiętać również o odpowiednich butach. Te z kolei niech będą wygodne oraz dodatkowo nieprzemakalne, co zresztą właściwie nie różni je od odzieży dla myśliwych. Przepuszczalność powietrza, ochrona przed wiatrem i zimnem, wygoda użytkowania – to cechy, które powinna spełnić odzież myśliwska.
Czytaj więcej
Jeśli do tej pory nigdy nie byliśmy na polowaniu, a chcemy aby w późniejszym czasie stało się to naszym hobby, przed pierwszym wyjściem do lasu ze strzelbą albo sztucerem, warto zaopatrzyć się w fachowy zestaw odzieżowy dla myśliwych. Wbrew pozorom, jest to jeden najważniejszych elementów wszystkich przygotowań do polowania. Koniecznie należy poprzez pierwszym polowaniem dobrać odpowiednie ubrania myśliwskie aby nie zrazić się w trakcie pierwszej nocy czuwania do całego myślistwa. Dlaczego stosowny strój jest tak ważny?
Jeżeli polowanie przeprowadzane jest z ambony i nie jest polowaniem z nagonką, wtedy liczyć należy się z długimi godzinami spędzonymi w praktyce bez ruchu. Niezależnie więc od tego jaką mamy porę roku, ranki bywają chłodne a brak ruchu dodatkowo zwiększa uczucie dyskomfortu. Odzież myśliwska jest tak projektowana, ażeby maksymalnie ochronić ciało przed wychłodzeniem i zagwarantować komfort nawet w trudnych postanowieniach. W odróżnieniu do innych ubrań sportowych które mają podobne właściwości, kurtki i spodnie myśliwskie przygotowane są z materiałów o odpowiedniej, maskującej kolorystyce. Dlatego jeżeli już kurtkę myśliwską możemy wykorzystać podczas wspinaczki czy trekkingu, typowej kurtki trekkingowej w ostrych kolorach, nie wykorzystamy podczas polowania.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.