Na czym polega fenomen sushi?

Niektórzy wszyscy traktują sushi jako śmierdzącą, surową rybę! Jednak wielu smakoszy z całego świata się nim zachwyca. Sztuka jedzenia sushi do tego stopnia zafascynowała mieszkańców Europy , że fenomen ten nie mógł ominąć także naszej zaściankowej Polski.

Sekret tkwi w przygotowywaniu tego dania , które całe jest mistyki i tradycji. Sushi to cała filozofia jedzenia. Jest to celebracja posiłku, dbałość o szczegóły, staranność przygotowań i wyciszenie w trakcie samego spożywania.

Po pierwsze – relaksacyjna muzyka, po drugie przyjemne, niemniej jednak skromne wnętrze pachnące ostrym chrzanem, sosem sojowym i trochę zieloną herbatą, albo kadzidełkami , a oprócz tego co bardzo ważne, sposobność oglądania sztuki przygotowywania sushi poprzez szefa kuchni. Istotne jest również, żeby to był mężczyzna. Otóż Japończycy twierdzą, że kobiety posiadają zbyt ciepłe dłonie do tego rodzaju funkcji.

Ta część to gwóźdź kodu. Wszystkie etapy przygotowywań prowadzone są z niezwykłą precyzją, dzięki czemu sushi staje się dziełem sztuki. Restauracje wyrastają jak grzyby po deszczu, dzisiaj co drugi hipermarket w Polsce ma restaurację do smakowania kuchni japońskiej. Równie popularna jest usługa cateringu sushi do biur.

Wyłącznie czy przez to, co modne, nie umyka nam (przy okazji galeryjnych zakupów) cała harmonijna otoczka jedzenia sushi? Co w japońskiej filozofii jedzenia jest bardzo ważne, co pozwoliło zachować tradycję i zasiać ja na cały świat.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.