Koncerty – czy są ważne?

W dzisiejszych realiach chodzenie na koncerty nie stanowi już rozrywki dla wybranych. Osoby, które są chętne do podejmowania tej rozrywki dość często, wydają spore pieniądze w celu umożliwienia sobie kontaktu z ulubionymi wykonawcami na żywo. Często można w ten sposób poznać daną muzykę bliżej i lepiej, co gwarantuje bardzo ciekawe przeżycia, nawet jeśli poziom wykonania odbiega od jakości studyjnej ( a tak niestety jest bardzo często).
Każdy koncert to okazja do przeżycia niesamowitych emocji, które współdzieli wykonawca oraz oczywiście każdy widz z osobna. Osoby, które lubią słuchać dopracowanych kompozycji w ciszy i spokoju, z pewnością nie docenią siły koncertów oraz możliwości w nich tkwiących. Często decydują się oni na miejsce siedzące, bo gwar i zamęt panujące na płycie są dla nich niesamowitym utrudnieniem, a i siedząc nie mogą się skupić na odbiorze muzyki (ponieważ ludzie wokół klaszczą, śpiewają, stoją… tego rodzaju utrudnień jest mnóstwo).
Przeważnie na koncerty chodzą ludzie młodzi oraz zagorzali miłośnicy danych wykonawców. Zdarzają się jednak osoby przypadkowe, które dość często są na koncercie dlatego, że przyszły z kimś, że usłyszały muzykę i wpadły, że nudziły się… Przypadkowi słuchacze mogą być interesujący, jednak najczęściej przeszkadzają w odbiorze muzyki prawdziwym fanom.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.