Jaki strój karnawałowy dla dziecka wybrać?

1. To dziecko decyduje!

Pozwól dziecku zdecydować, czy preferuje strój karnawałowy z wypożyczalni, czy pragnie, żebyście wykonali strój własnoręcznie. Pamiętaj, że okazja bycia kim innym i przebrania się za ulubioną postać zdarza się dziecku tylko raz w roku. I na ten moment dzieci priorytetowo czekają. O ile nie jesteś zwolenniczką sztampy i wolisz niekonwencjonalne rozwiązania, zaproponuj dziecku wiele prywatnych pomysłów, niemniej jednak nic na siłę.

2. Wspólne przygotowania

Niezależnie od tego, czy dziecko zdecyduje się na stój z wypożyczalni, sklepu, czy także wyprodukowany własnoręcznie, angażuj go do współpracy na każdym etapie przygotowań. Zabierz dziecko do sklepu/ wypożyczalni, koniecznie niech pociecha przymierzy wymarzony stój i spróbuje poruszać się w nim. W ten sposób unikniesz rozczarowań na dzień przed balem – wybrany stój może nie pasować albo dzicko może wyglądać w nim nie najlepiej.

3. Gdzie szukać inspiracji

Inspiracji można poszukiwać w bardzo wielu miejscach – pójdźcie razem do księgarni, poszukajcie książek związanych z kinderbalami i karnawałem, niewątpliwie znajdziecie jakiś fajny koncepcja. Warto odwiedzić też teatralną garderobę (jeżeli w waszym mieście jest taka sposobność) – tu można wyszukać niecodzienne i z prawdziwego zdarzenia stroje. Przeglądajcie razem książeczki z ulubionymi bajkami dziecka – łatwiej będzie wyprodukować strój (jeżeli już taki dziecko wybierze) mając przed oczami obrazek z bajki. Warto poszperać także w internetowej rzeczywistości – częstokroć wypożyczalnie czy sklepy on line oferują bardziej różnorakie stroje niż w pobliskiej wypożyczalni.

4. Gdzie szukać materiałów

Wybierając się do sklepu w szukaniu materiałów warto już mieć wizję stroju, w jakim wystąpi dziecko. Prawie z pewnością będzie trzeba zajrzeć do sklepu papierniczego w szukaniu kolorowego, złotego, srebrnego papieru czy tektury, przyda się też dobrze wyposażona pasmanteria oraz sklep z artykułami hobbystycznymi (jedynie tu można wyszukać diamenty do przyklejenia na przykład. do królewskiej tiary). A co o ile waszej małej księżniczce zamarzy się złota suknia? Złoty materiał wcale nie jest dostępny w każdym sklepie, ale nieomalże ze stuprocentową pewnością znajdziecie go myszkując w sklepach second hand.

pięć. Stój powinien być wygodny

Wiemy, że strój karnawałowy musi być dla dziecka atrakcyjny. Ale bardzo często zapominamy o tym, że liczy się także wygoda. Pamiętaj, że dziecko w tym stroju spędzi prawie cały dzień w przedszkolu. I musi móc wykonywać w nim zasadnicze czynności – usiąść przy stole, zjeść posiłek, skorzystać z toalety. Dlatego, zanim zostawisz malca “zapakowanego” w strój z kartonowego pudła, przećwicz z nim w domu bezpieczne zdejmowanie i zakładanie stroju. Poproś też wychowaczynię o poradę. Pamiętaj także o tym, ażeby do malowania twarzy zakupić dobre, nie uczulające farbki. Nie polecamy używać indywidualnych kosmetyków do pomalowania buzi dziecka.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.