Jak przebiega bal przedmaturalny?

Jeszcze kilka – kilkanaście lat temu bal przedmaturalny wiązał się z polonezem i tańcami na sali gimnastycznej. W wielu szkołach możliwe było też dekorowanie sal należących do klas maturalnych, w jakich jedzono posiłki w trakcie balu przedmaturalnego. Czasy się zmieniają, w związku z czym coraz w większości przypadków bale przedmaturalne przenosi się do domów weselnych, hoteli czy zabytkowych dworków. A jak wiadomo – lokalizacja zobowiązuje…

Rozdając eleganckie zaproszenia na bal maturalny powinno się sprawdzić czy znajduje się na nich zapisek o miejscu święta. Może się bowiem zdarzyć, że brak adresu zostanie potraktowany poprzez proszoną osobę jako równoznaczny z imprezą w sali gimnastycznej. A przecież nie o to nam idzie, w szczególności gdy bal ma się odbyć w zamku czy luksusowej restauracji… Tak czy inaczej powinno się pamiętać, że o cool studniówce przesądza w początkowej kolejności miejsce, w którym się odbędzie.

Po drugie, należałoby zastanowić się o takich atrakcjach, jak czekoladowa fontanna, pokaz iluzji lub tańca towarzyskiego, występy baristów (zwłaszcza wskazane po północy, gdy przemęczenie daje się już we znaki). Nadzwyczaj popularne jest też zatrudnienie barmanów i zorganizowanie koktajl baru dla kadry pedagogicznej. W ten sposób zyskuje się szczyptę oddechu od pedagogów chcących monitorować każdy nasz czyn.

Indywidualną kwestią są kwalifikacji taneczne. Na ich brak cierpi zwłaszcza wielu mężczyzn, dlatego warto się uprzednio wybrać na mini kurs tańca. Ta inwestycja z pewnością zaprocentuje w późniejszym czasie i nie będzie jednorazowym wydatkiem, jak spora większość tych, które trzeb ponieść w związku ze studniówką.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.