Jak cyklinować

Podłogi drewniane codziennie narażone są na wiele uszkodzeń i zarysowań. Lakier ulega wytarciu a wygląd podłogi pozostawia wiele do życzenia. Parkiety często mają także wypaczone klepki i w wielu miejscach popękane. Takiego typu problemy na szczęście można łatwo rozwiązać.

 

Cyklinowanie to procestechnika odnawiania parkietu polegający na usunięciu jego zniszczonej warstwy drewna w celu jego ponownej konserwacji. Aby to wykonać wykorzystujemy maszyny – przeważnie cykliniarki. Częścią procesu renowacji bywa także wypełnianie szczelin w uszkodzonych klepkach szpachlą wymieszaną z pyłem otrzymanym w czasie cyklinowania. Jest to świetny sposób na zamaskowanie tego typu ubytków, gdyż szpachla ze względu na pył nabiera barwy klepek i wypełnione miejsca idealnie stapiają się z otoczeniem. Na tak przygotowaną powierzchnię nakładamy odpowiedni lakier jako środek konserujący.

Jeśli chodzi o lakiery musimy nałożyć 2-3 warstw lakieru nawierzchniowego. Jeżeli używamy lakierów standardowych wymagana ilość warstw jest mniejsza jednak zawsze pamiętać o jego nie naljepszym wpływie na zdrowie mieszkańców. Dlatego też coraz częściej używamy lakierów wodno-rozpuszczalnych, które nie emitują szkodliwych oparów. Po zakończeniu cyklinowania efekt jest często zaskakujący a klienci nie mogą uwierzyć, że to ta sama podłoga.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.