Ile kosztują światła LED

Rynek oświetlenia typu LED dopiero się rozwija, priorytetowo w Polsce (na Zachodzie jest on jużzdecydowanie bardziej złożony), ale i w naszym kraju oferta żarówek LED staje się coraz większa.by sprostać zróżnicowanym wymaganiom ewentualnychnabywców propozycja produktów posiadających jako źródło światła diody elektroluminescencyjne staje się coraz większa.

Żarówki LED (zwane są potocznie “żarówkami” choć tak na prawdę nimi nie są gdyż nie mają żarnika) są zupełnie nową alternatywą dla tradycyjnego oświetlenia, sprawiają że żarówki żarnikowe powoli zaczynają odchodzić w niebyt. Ichwielką zaletą jest bardzo niski pobór prądu, wielką wadą zaś stosunkowo wysoka cena. Tojednak już się zmienia. Dzisiaj żarówki LED są mało kosztowne i kosztują tyle samo co na przykład. świetlówki kompaktowe.

Jak działają żarówki LED? Elementem odpowiedzialnym za lampy LED jest dioda elektroluminescencyjna, dioda ta jest półprzewodnikiem, który tworzą dwie elektrody. Dla elektrod tworzących diodę charakterystyczne jest to, że jedna z nich ma nadmiar elektronów, a druga ich niedobór. Stan taki jest niezbędny do tego, ażebyzajść mogło zjawisko luminescencji. Luminescencja zachodzi pod wpływem czynnika pobudzającego, którym w tym przypadku jest energia elektryczna. Pod wpływem tej energii są pobudzane irozpoczynają przemieszczać się między elektrodami.Wynikiem towarzyszącym przemieszczaniu się elektronów jest świecenie diody.

Żarówki LED w dużej liczbie przypadków wykorzystywane są w pomieszczeniach w roli oświetlenia dekoracyjnego, tworzą one atmosferę, podkreślają niektóre elementy wystroju. Do coraz częstszego stosowania listew ledowych zachęca głównie prostota ich montażu, gdyż montaż ten nie wymaga użycia żadnych narzędzi, wiercenia w ścianach lub jakichkolwiek innych tego rodzaju czynności. Listwy LED instaluje się prędko, łatwo i miło. Co istotne dla użytkowników – listwy LED nie emitują energii cieplnej, czyli innymi słowy nie nagrzewają się, dzięki temu ich stosowanie jest w stu procentach bezpieczne i mogą być stosowane wszędzie tam gdzie balibyśmy się zastosować zwykłą żarówkę, która mogłaby stać się źródłem pożaru.

Stały rozwój technice oświetleniowej, a także coraz większy nacisk na prowadzenie ekologicznego sposobu życia sprawił, że technologiaLED staje się coraz bardziej modna. Technologia LED opiera się na zastosowaniu diod świecących o przeważnienieznacznych rozmiarach, które są w staniegenerować energię świetlną. Dobrym przykładem zastosowania oświetlenia led są między innymi listwy LED.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.