Host then profit

Właściwie każdy przedsiębiorca prędzej czy później stanie przed koniecznością założenia strony firmowej. Mając do wyboru tak wielu dostawców powierzchni dysków wirtualnych może się to okazać nie lada problemem. Od niedużych i tanich serwisów oferujących podstawowe usługi, do dużych, specjalizujących się w usługach dla określonych kontrahentów.

Który z nich jest najlepszy, czym kierować się przy wyborze, która opcja bardziej się opłaca?

Głównie istotny jest limit transferu danych. Dla niedużych, jedynie informacyjnych stron taki limit na pewno ma prawo być niski, bo przekroczenie go niewątpliwie nie będzie łatwe. O ile jednakże mamy do czynienia z rozbudowaną stroną (np. ze sklepem internetowym) i prognozujemy duży ruch, koniecznie należy zwrócić uwagę na tę cechę serwera. Taki limit transferu w zależności od dostawcy waha się między 3 a 10 gigabajtów miesięcznie z możliwością odpłatnego zwiększenia limitu.

Znaczenie pojemności serwera też uzależnione jest od wielkości naszej strony i o wielkość tę powinny się przejmować jedynie serwisy przechowujące dużo plików. Dla strony-wizytówki każda pojemność jest odpowiednia. Czy jest to pięć czy 25 GB, nie posiada to większego znaczenia jeżeli już nasza strona zamuje jedynie ułamek tej pojemności.

W większości wypadków pomijaną usługą, a wszak istotną z perspektywy przedsiąbiorcy, jest infolinia lub helpdesk , a ponadto ich jakość. Warto o tym pamiętać, aby w przypadku jakichkolwiek problemów posiadać dostęp do szybkiej i efektywnej pomocy. Oprócz pomocy telefonicznej i kontaktu e-mailowego przydatny może być też konsultant w Internecie albo blog, na którym dowiedzieć się można o zmianach i nowych opcjach. Najbardziej znane z firm to: Host Then Profit, Home.pl, Nazwa.pl, az.pl, megahost i wiele innych.

Usługi dodatkowe udostępnione przy serwerze mają niebagatelne znaczenie dla przedsiębiorcy. Takie aplikacje jak folder kontrahentów, wystawianie faktur i poczta elektroniczna z organizerem mogą korzystnie wpłynąć na wydajność spółki. Nowością wśród firm hostingowych są programy partnerskie, aby swoim klientom dać zarobić na hostingu.

Kwestia wyboru hostingu nie sprowadza się tylko do sprawdzenia pojemności czy transferu. Dlatego zanim zdecydujemy się na dostawcę, warto wziąć pod uwagę proponowane ułatwienia w kierowaniu naszą spółką i fachową obsługę.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.