Pytanie o przyszłość radia online pojawia się dość często i bywa nieco kłopotliwe zwłaszcza, że mamy z nim do czynienia od lat. Rzeczywiście, nad perspektywami rozwoju tego medium intensywnie zastanawiano się już w połowie lat dziewięćdziesiątych, pytanie to powraca przy tym nie tylko w Stanach Zjednoczonych uważanych za kolebkę radia online, ale również w Europie.
Dziś pewni jesteśmy przynajmniej jednego – radio nadające muzykę dzięki możliwościom formatu mp3 raczej nie zniknie w najbliższym czasie z internetowych odtwarzaczy, systematycznie rośnie bowiem zamiast spadać liczba radiostacji online, a i słuchaczy, którzy rezygnują z tradycyjnego radia na korzyść tego, którym można cieszyć się dzięki Internetowi nieustannie przybywa. Jeszcze niedawno w gronie tym dominowali ludzie młodzi, dziś jednak nie można już zakładać, że są oni jedynymi odbiorcami treści nadawanych przez radio online . W sieci pojawiają się również ich rodzice i dziadkowie, a ponieważ radio internetowe nie wymaga posiadania dużej wiedzy informatycznej, a obsługuje się je intuicyjnie, i oni zasilają grono jego słuchaczy. Można zatem domniemać, że radio będzie się zmieniać, upadek nie grozi mu jednak z całą pewnością.
Co z przyszłością radia online?
This entry was posted in BIOSSAM and tagged Internet, media, radio, radio internetowe, radio online. Bookmark the permalink.