Buty robocze czym powinny się wyróniać

Odpowiednie obuwie robocze  Beta to niezbędny element wygodnej i bezpiecznej pracy.  Warto poznać kilka ważnych cech, które mogą zdecydować o tym  czy obuwie są odpowiednie do pracy w ciężkich warunkach czy nie.  Artykuł zawiera informacje o najważniejszych cechach istotnych dla obuwia roboczego.

Pierwszym priorytetowym elementem butów roboczych jest utwardzenie przodów, muszą być one wytrzymałe na ucisk o sile do 200J.  Wówczas spadający gruz, narzędzia i inne przedmioty nie są groźne dla naszych stóp.

Dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na podeszwę,  wzmocnioną specjalną stalową wkładką, która uniemożliwia przebicie. Wówczas gdy staniemy na którymś z ostrych elemencie nie będzie nieść już przykrych konsekwencji.

Spodnia część butów roboczych nie powinna także reagować z olejami, smarami, benzyną i rozpuszczalnikami. Specjalnie wzmocniona podeszwa ochroni naszą stopę i nie dopuści również do zabrudzenia podłogi

Spodnia część butów roboczych która wystaję oprócz obrys buta Beta, budując swoisty zderzak. Przejmuję ona uderzenia i nie przekazuję zimna, gdyż stawiamy przód buta o podłogę (przykładowo. w trakcie klęczenia).

 

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.