Aż 40 % firm (przedsiębiorstw, działalności jednoosobowych, spółek) nie posiada stron internetowych WWW

Wydawać by się mogło, że posiadanie strony www jest tak oczywiste dla każdego przedsiębiorcy jak firmowa pieczątka. Jednak statystyki mówią zupełnie coś innego – aż 40 % polskich firm nie ma swojej strony internetowe. To niesamowicie dużo, biorąc pod uwagę, fakt, że społeczeństwo w większości szukając firmy spełniającej ich oczekiwania sięga do internetu.

Niestety takie działanie nie jest korzystne dla samych przedsiębiorców. Trzeba jednoznacznie powiedzieć, że teorie o tym, że strony internetowe są dla dużych firm to mit wymagający obalenia. Nie posiadając strony firmy zamykają drzwi przed potencjalnymi klientami rozpoczynającymi swoje poszukiwania przez internet. Dotyczy to wszystkich bez względu na działalność jaką prowadzą. Posiadanie chociażby profesjonalnej wizytówki firmy w sieci to minimum na jakie powinien zdecydować się każdy. Tłumaczenie, że sklep spożywczy nie wymaga takiej oprawy jest kompletnie pozbawione sensu. Idąc tym przykładem można rozwinąć wizję małego sklepikarza, który oszczędza swoim klientom czasu. Jak ? Bardzo prosto. Stworzenie strony internetowej zawierającej asortyment i umożliwienie klientowi zamówienie zakupów będzie tylko potęgowało zwiększeniem dochodów. Oczywiście nie trzeba od razu proponować dostawy do domu- co akurat w tej branży wiąże się z dość dużymi kosztami pozwoleń jak i dostosowania samochodu do tego typu usługi, ale można stworzyć np. usługę , Twoje zakupy czekają na Ciebie bez kolejki ,. Tak więc na tym przykładzie widać, że nie ma branży, która by nie potrzebowała własnej strony internetowej. Nie trzeba też od razu bronić się przed tym mówiąc, że to kolejne koszty. Różnorodność stron www daje również pełen wachlarz możliwości dostosowania ceny do możliwości i potrzeb zamawiającego. Poza tym te koszty szybko się zwrócą, ponieważ firmie z całą pewnością przybędzie klientów. Strona www daje możliwość szybkiego kontaktu nie tylko drogą standardową, ale również elektroniczną. Zresztą wielu ludzi gdy dowiaduje się, że dana firma nie ma swojej strony nabiera wątpliwości co do faktycznej rzetelności firmy.

Reasumując, i ten mały i ten duży przedsiębiorca jeśli jeszcze nie ma swojej strony www powinien jak najszybciej uzupełnić tę lukę w swojej działalności. Nikt nie powinien blokować klientom drogi do siebie, to wręcz działanie na swoją niekorzyść. A oprócz tego nic tak nie podnosi wartości firmy jak pozytywne opinie zadowolonych klientów umieszczone na stronie.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.