Aktywny wypoczynek w Solden.

Dolina Otztal oferuje również możliwość uprawiania sportów zimowych w kilku innych ośrodkach zlikalizowanych w Dolinie. Jednym z nich jest położony na samym końcu doliny, między 2000 a 3000m, ośrodek Obergurgl- Hochgurgl. Ze względu na wyjątkowe położenie powyżej granicy lasu oba regiony, połączone kolejką gondolkową Top – Express, kuszą najdłuższym sezonem zimowym w Alpach. Zaczyna się on na początku listopada, a kończy dopiero w maju. Za dodatkową opłatą w wysokości dziesięciu euro (dzieci sześć euro) można uzyskać karnet obejmujący również obszary narciarskie Solden. Solden i Obergurgl-Hochgurgl to genialny wybór na ferie zimowe 2013.

 

Mniej więcej 30 km od wjazdu do doliny Ötztal leży Solden, alpejskie centrum, jeden z najbardziej sportowych ośrodków narciarskich Austrii ze 150 km tras. Dzięki dwóm lodowcom: Tiefenbach- (3309m) i Rettenbachgletscher oraz położoneych u stóp zboczy Schwarze Schneid (3370m) dolina gwarantuje pewny śnieg. Każdej zimy sezon pucharowy Ski-Wordl cup rozpoczyna tam światowa czołówka narciarzy zjazdowych i snowboardzistów. Hochsölden, leżące pośród terenów narciarskich na 2090 m, polecamy tym, którzy chcą wyruszać na trasę sprzed drzwi hotelu. Solden jest najlepszym wyborem na narty w Austrii dla pragnących aktywnego wypoczynku połączonego z niezapomnianymi widokami na najwyższe szczyty Austrii. Zaplanuj ferie zimowe 2013 w dolinie Ötztal.

 

Solden to miejsce corocznych inauguracji World Cup i jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich i snowboardowych w Austrii. Szeroki zakres tras o wszystkich stopniach trudności oraz doskonałe przygotowanie 148 km tras narciarskich to gwarancja pełnej satysfakcji dla narciarzy i snowboardzistów. 35 najnowocześniejszych wyciągów narciarskich o przepustowości 70.000 osób na godzinę gwarantuje szybką i wygodną jazdę bez kolejek. Nasi klienci od 5 lat najczęściej wybierają okolice Solden jako cel wyjazdów zimowych.

This entry was posted in BIOSSAM and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.