Mega Gry

Jego sekwencje są tafle rzadkie jak ostatnio (czyli również tak za częste), atoli przyjemniejsze od strony grywalnościowej. Moja osoba już ledwo toleruję filozoficzne fikołki scenarzystów, które zawsze i gry tak zaprzestają się otwartą furtką – plus tak będzie zawsze, póki Assassin’s Creed będzie w ten sposób gorącą gry online marką. O ACIII wolę myśleć z początkiem jako o historii Connora.

Najistotniejszą cechą nieznanego Asasyna jest nowe, pokaźne środowisko – natura. Lasy, drzewa, skały, strumienie i wodospady poprzetykane ludzkimi osadami oraz fortecami. Najłatwiejsze skojarzenie to stepy z Red Dead Redemption, przy czym tu wydaje się znacznie ciekawiej zarówno co się tyczy rzeźby terenu, jak i dodatkowo napotykanych atrakcji.

Biegamy nie tylko po ściółce, ale a także po drzewach. Wskoczyć jest dozwolone tylko na niektóre, po paru chwilach praktyki sami zorientujecie się, na jakie. Connor zasuwa po nich jakże łasica, buja na niwach i wspina jak szympans, idealny wychodzi mu też wspinaczka po skałach – gołym okiem widać która ściana ma wyżłobienia, po których można się dostać darmowe gry cieniej.
Dodajmy do tych pierwiasteków polowanie na zwierza – od chwili zająców i szopów, poprzez lisy i kuguary, po mamucie i łosie. Niektóre zwabimy przynętą zrozumiale w sidła, inne załatwimy w tradycyjnym gustu skacząc z ostrzem z gałęzi, a z najcięższymi przeciwnikami darmowe gierki zmierzymy się w linijki grze QTE. Powalone strój pozbawiamy futra, pazurów oznacza to kłów, które potem możemy spieniężyć lub wykorzystać w pozostałych celach.

Z czasem odnajdziemy nieco mniej szablonowych mieszkańców pogranicza – siadamy blisko ognisku z członkami towarzystwa łowieckiego a słuchamy legend i bajań o mitycznych stworach, jakich potem możemy poszukać. Sprawdzanie nie jest szczególnie rozwinięte, dodatkowo i tak polega na węszeniu w miejscu oznaczonym gierki na radarze zielonym kolorem.

Podczas gdy znudzi się łapanie zwierzaków (a nudzi się lekko szybko), fajnie zaczaić się na robiące po lesie patrole “czerwonych kubraków”. Nie mega gry trafienie przyjdzie podobnie złupić eskorta z pieniędzmi – a kibicować, by nikt nie złupił naszego konwoju. Niezwłocznie… konwoju?

Assassin’s Creed przedkłada nam najlepsze gry zakrojony na ogromną skalę… symulator farmy. Pomału, obejdzie się bez samodzielnej orki. Powoli kaperujemy do naszego gospodarstwa przyszłych specjalistów pokroju drwala, rolnika, medyka innymi słowy pastora, a wykonując masowe zadania poboczne “upgrade’ujemy” ich przesłanki. Dzięki temu drwal będzie w stanie dostarczać drewno różnego typu, a królowa “myśliwa” upoluje ciekawsze okazy zwierzaków. Materiałów jest mnóstwo, wiele jest też rzeczy, które potrafimy z nich wytworzyć – sumę schematów powiększamy znajdując podpiłowuje w położonych w miastach skrzyniach.

This entry was posted in biogas and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.